Tensione në fushë, për pak sa nuk eskaloi situata (VIDEO)

Tensione në fushë, për pak sa nuk eskaloi situata (VIDEO)

Broja ka mbetur i demtuar por Lirim Kastrati nuk respektin fair play edhe nis aksionin, aty Shaqir Tafa i ben nje nderhyrje krejtesisht te gabuar dhe i kerkon llogari ose nuk e ndal lojen, ndersa nga mbrapa shtyhet nga Eris Abedini.

Tension krejt i pakuptimte. Shumica e futbollisteve njihen mire me njeri tjetrin.

50′ Minuta të qeta në këtë pjesë të dytë për dy ekipet. Nuk ka ritëm dhe presion para portës.

45+1′ Mbyllet pjesa e parë në “Elbasan Arena”. Shqipëri U21 0-0 Kosovë U21!

43′ Karton të verdhë pë Cokajn dhe Dakun për shkak të tensioneve të krijuara.

42′ Ka tensione në fushë mes lojtarëve. Kosova nuk respekton Fair Play pas dëmtimit të Brojës dhe Kallakut. Kuqezinjtë kërkojnë një lojë më me respekt.

39′ Broja e ka të tijin tashmë krahun e majtë. Sulmesi triblon dardanët dhe dhuron një top fantastik në qendër por Xhixha nuk përfiton duke e dërguar topin në duart e portierit.

36′ Rrezikon edhe Kallaku me goditje nga jashtë zone. Mesfushori i Teutës bën mjaft mirë deri në këto minuta.

34′ Zgjohen dardanët me anë të Lirim Kastratit. Rasti i sulmuesit kalon mbi traun e portës.

32′ Kallaku po luan një lojë akrobatike duke tribluar me finte për të tretën herë. Shpërdoron Mala nga një goditje jashtë zone.

30′ Sërish Armando Broja për tentativën e katërt në këto 30 minuta lojë. I pafat suluesi kuqezi.

26′ Nga krahu i majtë Broja është një raketë e vërtetë por mbrojtja dardane është në formë mjaft të mirë për të bllokuar çdo aksion të rrezikshëm.

24′ Stoli kuqezi nën vëmendje totale. Gjithkush pret minuta në këtë takim.

21′ Çfarë mundësie!! Broja jep një pasim perfekt në qendër por Xhixhës i humbet topi mes këmbëve. Shqipëri U21 0-0 Kosovë U21!

18′ Mundohen të gjejnë hapsira dy ekipet por ka vend edhe për gabime në zotërimin e topit.

15′ Ulet pak ritmi i lojës. tregohet kujdes nga të dy ekipet duke mos lejuar hapsira boshe të cilat mund të rezultojnë me rrezik.

12′ I rrezikshëm Broja përpara portës por mbyllin dardanët mjaft mirë. Kundërsulme të njëpasnjëshme nga dy ekipet në këto minuta.

8′ Xhixha tenton rofeshatën por i pasaktë. Vijojnë rrjetat e paprekura në “Elbasan Arena”.

6′ Kundërpërgjigjet Shqipëria me Xhixhën dhe Brojën. Me pas tenton edhe Cokaj.

5′ Rasti i parë i rezikshëm nga Kosova. Mbyll mbrojtja kuqezi. Nën tension trajneri Bushi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *