Psikopati Lokaj: Unë nuk e dua Shqipërinë o vlla, e dua Kosovën

Psikopati Lokaj: Unë nuk e dua Shqipërinë o vlla, e dua Kosovën

“Unë nuk e dua Shqipërinë o vlla, e dua Kosovën. Këto janë sene të babadimrit. Kosova e ka kombëtaren e vet, e ka shtetin e vet dhe e ka flamurin e vet”.
Komentatori dhe analisti Andin Lokaj e ka pasur guximin të japë një deklaratë me shumë peshë duke thënë se nuk është fans dhe nuk e do Shqipërinë.

E kjo sigurisht se do të nxisë polemika dhe komente urryese në drejtim të tij. I ftuar në emisionin “Imazh” në RTK, Lokaj u shpreh:

“Unë nuk e dua Shqipërinë o vlla, e dua Kosovën. Këto janë sene të babadimrit. Kosova e ka kombëtaren e vet, e ka shtetin e vet dhe e ka flamurin e vet”.

Kujtojmë se Kosova sonte luan kundër Anglisë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020” me fillim nga ora 20:45.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *