Te ndryshme

E pazakontë/ Burri ndahet nga gruaja e tij pse ajo i refuzoi një çamçakëz

Një burrë u nda nga gruaja e tij duke përdorur një arsye të çuditshme, pasi ajo refuzoi të merrte një çamçakëz që ai i kishte ofruar. Ngjarja ndodhi në Lucknow në Indi, ku Simmi 30-vjeç dhe burri i saj Syed Rashid, ishin në një seancë dëgjimore në gjykatën civile në Lucknow të hënën, kur u bë ndarja. Gruaja ishte këshilluar me avokatin e saj kur Syed shpërtheu në një farë

Rikthehet i nxehti afrikan në Kosovë, këto do të jenë temperaturat

Prishtina Weather bën të ditur se do të vazhdojë të mbretërojë mot i nxehtë edhe ditëve në vijim. Nga fundjava mundësi për reshje lokale shiu. 21.08.2019 – Vala e të nxehtit nga Afrika veriore do të vazhdojë të kushtëzojë mot të nxehtë mbi rajonin tonë edhe gjatë ditëve në vijim, megjithëse gradualisht do të humbas intensitetin që e kishte ditëve të fundit. Nga fundjava një lug barik, i formuar mbi

E thotë edhe shkenca: Çiftet që zihen shpesh duhen më shumë

Sipas studimeve të fundit, 44% e çifteve të martuara besojnë se zënkat më shumë se një herë në javë i ndihmojnë që të mbajnë një marrëdhënie të shëndetshme mes tyre. Në fakt, rezulton se çiftet që zihen me njëri-tjetrin shpesh, (jo me sjellje të ekzagjëruar që mund të përfundojë në dhunë), kanë më shumë gjasa që të qëndrojnë bashkë për një kohë të gjatë. Pavarësisht mosmarrëveshjeve të tyre të vogla,

Njerëzit e pasur në botë i ndjekin këto pesë sekrete

Shumica e njerëzve i konsiderojnë milionerët si njerëz që nuk kanë nevojë të brengosen për paratë më asnjëherë. Këta janë njerëz që kanë njohuri të zgjeruara për ndërtimin e pasurisë, transmeton Telegrafi. Nëse i analizojmë njerëzit e pasur, ne e shohim se ata janë bërë të tillë duke ndjerë rutina të caktuara. Gjëja e parë që duhet ta kuptoni është se për t’u bërë milioner, ju duhet të keni para.

Një grua e lumtur thjesht e bën një burrë edhe më të lumtur!

Mund të duket egoiste, por studimi i kryer së fundmi doli në konkluzionin që lumturia e gruas është ajo që ka më shumë rëndësi në martesë. Sa më e kënaqur të jetë një grua, aq më i lumtur është dhe bashkëshorti me jetën e tij. Ato kanë tendencë të bëjnë gjithnjë e më shumë për partnerin e tyre nëse martesa është e suksesshme dhe kjo ka një efekt pozitiv në

Asnjë burrë nuk do të mund t’i rezistojë një gruaje nëse ajo bën një nga këto gjëra

1- Lëreni veten të dallohen të brendshmet, burrat kanë tendencë të jenë vizuale dhe tërhiqen nga sensualiteti i një drejtuesi. 2- Luaj me pamje delikate jashtë konteksteve të zakonshme,bëj që ata të kuptojnë qëllimet e tua me sytë e tu … argëtohu duke luajtur karakterin tënd. 3- Përdorni shpresën me mençuri, shumë disponibilitet pa shijen e pushtimit nuk është i dëshirueshëm sepse merret si i mirëqenë. Një pamje tërheqëse mund

Nëse një femër ndryshon flokët pas ndarjes, atëherë çdo gjë ka mbaruar!

Modelja e famshme Bella Hadid dhe këngëtari The Weeknd, janë ndarë përsëri!22 vjeçarja supermodele dhe këngëtari 29 vjecar, fitues i çmimit Grammy, lanë vendosur t’i ndajnë rrugët, një vit pasi revista amerikane E! News ekskluzivisht raportoi se dyshja janë pajtuar sërish, sepse nëse nuk ju kujtohet, ata edhe njëherë ishin ndarë! Bella Hadid kohët e fundit ka luajtur shumë me flokë. Ajo është shprehur më parë se ajo është një

Incidentet me avionët e zyrtarëve të lartë gjermanë: Çfarë i ndodhi kancelares Merkel

Në Gjermani ndodh herë pas here, që avionët qeveritarë të mos startojnë për shkak të avarive. Së fundmi duhej të udhëtonte me vonesë në Nju Jork, ministri i Jashtëm Heiko Maas. Edhe një vonesë tjetër që të turpëron për shkak të një avioni me defekt: Fillimisht ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas duhet të ndërronte avionin për shkak të problemeve të Airbus A321 para fluturimit në Nju Jork, por edhe

Falni: 5 mënyra për ta çliruar shpirtin nga zemërimi dhe pakënaqësia

Të jesh i gatshëm të falësh nuk është thjesht një akt dashurie, force dhe guximi. Është mbi të gjitha një mënyrë për të hequr qafe dhimbjen. Lironi shpirtin nga zemërimi dhe pakënaqësia. “Të falësh do të thotë të lëshosh një të burgosur dhe të zbulosh se je i burgosur”. (Lewis B. Smedes) Po, sepse kushdo që ka ndjerë dhembjen e tradhtisë, mashtrimit dhe veprës penale në vetvete e di se

Gratë shprehin 7.000 fjalë në ditë, burrat 2.000

Studim nga Universiteti i Arizonës: Deri tani mendohej se gratë shprehin 7.000 fjalë në ditë, kurse burrat 2.000.E vërteta pas 6 viteve hulumtime me 400 studentë: Mesatarisht gratë përdornin 16.215 fjalë, burrat 15.669, pra vetëm 546 më shumë. Naser Aliu KOMENTE Mark Mirdita 7000 ne ditë po me duken pak,ndoshta jan habit se 70.000 duhet te jan! Nemo Nomen Ah k’to trofqe gra i kishe pas pike te dobet (si