Sport

Çekia-Kosova, ndeshja cilësohet si e rrezikshmërisë së lartë! Ja çfarë anulohet

Federata e Futbollit të Çekisë ka njoftuar se e ka anuluar shitjen e biletave në sistemin online për ndeshjen Çeki – Kosovë që zhvillohet muajin e ardhshëm. Sipas presidentit të këtij institucioni Martin Malik kjo do të ndodhë për shkak se kjo ndeshje cilësohet si e rrezikshmërisë së lartë. Fillimisht ishte paralajmëruar se tifozët çek mund të pajiseshin me bileta nga dita e sotme por gjithçka është anuluar për shkaqe

Tensione në fushë, për pak sa nuk eskaloi situata (VIDEO)

Broja ka mbetur i demtuar por Lirim Kastrati nuk respektin fair play edhe nis aksionin, aty Shaqir Tafa i ben nje nderhyrje krejtesisht te gabuar dhe i kerkon llogari ose nuk e ndal lojen, ndersa nga mbrapa shtyhet nga Eris Abedini. Tension krejt i pakuptimte. Shumica e futbollisteve njihen mire me njeri tjetrin. 50′ Minuta të qeta në këtë pjesë të dytë për dy ekipet. Nuk ka ritëm dhe presion

Tifozët e Kosovës si ata të Japonisë, pastrojnë stadiumin pas përfundimit të ndeshjes

Gjatë Kupës së Botës në Rusi, tifozët e Japonisë u bënë të famshëm pasi pastronin stadiumin, gjithmonë pas përfundimit të ndeshjes së kombëtares së tyre. Pikërisht të njëjtën gjë bënë edhe tifozët e Kosovës ditën e djeshme pas përfundimit të ndeshjes kundër Malit të Zi, të cilën e fituan me rezultatin 2-0. Ndërkohë që tifozët kundërshtarë po dilnin nga stadiumi mbrëmjen e djeshme, ata vendas ishin të qëndronin brenda për

Turqia dënohet, Shqipëria drejt Europianit?

Turqia mund të largohet nga UEFA për shkak të festimit ushtarak pas golave të shënuar. Turqit mund të dënohen krejtësisht dhe ky mund të jetë fati ynë. Nëse kjo do të ndodhë, atëherë vendin e saj e merr vendi i tretë më i mirë. Të paktën ky është varianti që ka dhënë mbrëmë ish-arbitri i njohur, Lorenc Jemini për “Procesi Sportiv”. “Shqipëria duhet të luftojë për vendin e tretë. Sot

Rrahmani: Ishte një ndeshje emocionuese

Njëri prej protagonisteve të sotëm në ndeshje, madje e shënoi edhe golin e parë është Amir Rrahmani Mbrojtësi i Kosovës, që luan në Serie A të Verona, e ka përshkruar ndeshjen e sotme kundër Malit të Zi si shumë të veçantë. “Ishte një ndeshje emocionuese. I kemi parë tifozët që ishin të flaktë që nga fillimi i ndeshjes. Ishte një ndeshje e mirë ku kemi pasur shumë raste dhe ndoshta

Mbyllet pjesa e parë, Kosova po dhuron spektakël në “Fadil Vokrri”

Kosova është duke e mposhtur 2-0 Malin e Zi në “Fadil Vokrri” Është mbyllur pjesa e parë mes Kosovës dhe Malit të Zi që po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, shkruan portali Realiteti. ‘Dardanët’ kanë dominuar në tërsi 45 minutat në pjesën e parë, duke shënuar dy gola dhe duke kirjuar edhe shumë mundësi tjetër ta mira shënimi. Amir Rrahmani në minutën e 10-të dhe Vedat Muriqi në

Albin Kurti në “Fadil Vokrri” për të parë ndeshjen Kosovë-Mali i Zi

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti iu është bashkuar mijëra tifozëve në stadiumin “Fadil Vokrri”, për të parë ndeshjen mes Kosovës dhe Malit të Zi. Ai ka zgjedhur që ndeshjen ta përcjell nga ulëset e lindjes dhe jo nga ato të VIP-ve. Kurti për herë të parë i doli në përkrahje Kombëtares së Kosovës në futboll më 7 shtator të këtij viti. Përmes një postimi në llogarinë e tij në

Eleonora, tifoze e Juventusit

Eleonora Incardona, modele italiane dhe njëkohësisht kunata e prezantueses sporitve Diletta Leotta pasi është në një lidhje dashurie më vëllain e saj Mirko Manola, ka një pasion të madh golfin. Megjithatë edhe futbollin bukuroshja seksi e ndjek së tepërmi dhe zemra e saj rreh për Juventusin, pasi Eleonora është një tifoze e madhe e skuadrës bardhezi.

Video: Momenti kur Policia e ndali autobusin e Crvena Zvezdës që po ia mësynte Kosovës

Momenti kur Policia e Kosovës nuk e lejoi autobusin e mbushur me futbollistët dhe stafin e Crvena Zvezdës të hyjë në territorin kosovar është shpërndarë gjithandej nëpër mediat serbe. Videon e plotë mund të shikoni më poshtë. Ndeshja e planifikuar të zhvillohet sot në orën 15:00 mes klubit serb nga Kosova, Trepçës, dhe Crvena Zvezdas në territorin e Kosovës nuk do të zhvillohet pasi që Policia e vendosur në Jarinë

Futbollisti shqiptar flet për median pas rënies nga kati i 6, prindërit: Aldo nuk u vetëhodh

Tre ditë më parë, zona e Komunës së Parisit u trondit nga aksidenti i portierit të Partizanit, Aldo Teqja. Nga kati i shtatë i këtij pallati, 24-vjeçarit iu kërkua nga nëna e tij të rregullojë tendën në ballkon dhe për fat të keq në atë moment ka ndodhur gjithçka. Tendat e kateve më poshtë, zona e lulishtes dhe mbi të gjitha fati i tij, bën që gjithçka të kalojë paq.