Sport

United, Realit: “Pogba është i pashitshëm

Jugones ka bërë të ditur se Real Madridi tashmë ka marrë përgjigje nga Manchester United për mesfushorin, Paul Pogba. Ani pse francezi tha se dëshiron të provojë një aventurë të re dhe se ka ardhur koha të largohet nga Man United, “Djajtë e Kuq” do të insistojnë deri në fund për ta mbajtur në “Old Trafford”. “Real Madridit i është thënë se Pogba është i pashitshëm. Nuk duan ta shesin

Reali ia rrëmben nga duart Barcelonës talentin japonez Kubo

Real Madrid ka konfirmuar se Takefusa Kubo, 18 vjeç, do të transferohet në Bernabeu nga Tokio FC dhe të hyjë në skuadrën e Castillas në sezonin të ardhshëm. Real Madrid ka mposhtur rivalët e tyre Barcelonën për nënshkrimin e yllit japonez Takefusa Kubo. Në një deklaratë në faqen zyrtare të tyre, Los Blancos konfirmoi se adoleshenti i Tokios do të bashkohet me radhët e ekipit të tyre B, Real Madrid

Çfarë dite sot! Mos e humbisni Brojën me kuqezinjtë U-21, Kosovën U-21 dhe Shqipërinë e madhe

Një ditë fantastike kjo e sotmja për tifozët shqiptarë, që mund të shijojnë shumë takime emocionuese. Axhenda është e ngjeshur dhe gjithçka nis në orën 15:00, atje ku Shqipëria U-21 do të luajë edhe një tjetër miqësore me Uellsin. Vetëm para dy ditësh i mundëm me rezultatin 2-1, por ishte programuar që në fillim një tjetër përballje. Me interes të lartë pritet të shihet sulmuesi Armando Broja, që i ka

Jasiqi: Prej ketij ekipi, sa me larg politika, sa ma larg feja, sa ma larg estrada

Gazetari i mirënjohur i gazetës Express, Ardian Jasiqi kohëve të fundit është shumë kritik përfshirjen e politikanëve, hoxhallarëve dhe estradës në afirmimin me futbollistët e përfaqësueses së Kosovës, ai në profilin e tij në facebook ka shkruar se kurrë nuk ka dyshuar në cilësin e futbollistëve të ekipit të Kosovës, por ka kërkuar që politika, feja dhe estrada të qëndroj sa më largë. Ja reagimi i tij: Sigurisht kurre nuk

E fundit: Deschamps e konfirmon transferimin e Mendy-t në Real Madrid

Trajneri i kombëtares së Francës, Didier Deschamps në konferencë për media ka konfirmuar që futbollisti, Ferland Mendy do të transferohet në Real Madrid. “Ferland është rritur në mënyrë spektakulare, ai ishte në Ligue 2 dy vite më parë dhe ai do të jetë në Madrid.”, tha Deschamps, transmeton Realiteti. Siç raportohet në media, çmimi i tij sillet rreth 48-50 milionë euro, Me ardhjen e Mendyt gjasat që Marcelo të largohen

Mediat Bullgare provokojn ekipin e Kosovës: Do fitojm bindshëm

Në prag të ndeshjes Bullgari – Kosovë, optimizmi po mbretëron në të dy shtetet. Në sfidën e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020, të dy kombëtaret duket se do të futen për grumbullimin e tri pikëve. Lojtarët dhe selektori i Kosovës kanë bërë të ditur se udhëtojnë për tri pikët, njësoj sikurse selektori i Bullgarisë, raporton “Realiteti” Por, në Bullgari, janë edhe mediet ato që po besojnë se është koha

Mohamed Salah ka ndikuar në rënien e islamofobisë në Liverpool

Një studim i Universitetit britanik Stanford tregon se për shkak të futbollistit egjiptian i cili luan për Liverpoolin, Mohamed Salah, është ulur islamofobia, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas rezultateve të studimit, ardhja e Salahut në Liverpool në vitin 2017, drejtpërdrejt ka ndikuar në uljen e islamofobisë në qytet. Pas transferit të Salahut, numri i postimeve anti-islame në rrjetet sociale në mesin e tifozëve të Liverpoolit është ulur me 50 për

Erdogan u kujdes për kurorëzimin e Mesut Ozil me Amine Gulse në dasmën e tyre

Mesut Ozil është martuar të premten në Stamboll me bukuroshen Amine Gulse. I pari i Turqisë, presidenti Recep Tayyip Erdogan është kujdesur për kurorëzimin e çiftit në ditën e tyre më të rëndësishme, shkruan DailyMail, transmeton Telegrafi. Ozil 30-vjeçar, i cili ka rrënjët familjare turke, nxiti polemika vitin e kaluar kur u fotografua me Erdoganin, duke ngritur pyetje rreth besnikërisë së futbollistit ndaj Gjermanisë në prag të fushatës së tyre

Bombardohet Mali i Zi, shënon Milot Rashica

Milot Rashica ka kaluar Kosovën në epërsi në minutën e 24-t në ndeshjen kundër Malit të Zi. Pas një topi të futur në zonë, Vedat Muriqi nuk arriti të ketë kontakt, por Rashica u gjend më së miri duke shënuar për 1-0. Rasti i parë i mirë për Kosovën ishte në minutën e 10-të pas gjuajtjes së Zenelit nga goditja e dënimit, por portieri kundërshtar është i vëmendshëm, njofton realiteti24.info

Më në fund marrëveshje, ja çfarë ndodh…me Realin

Eden Hazard tashmë mund të konsiderohet në çdo kuptim të fjalës, futbollisti i ri i Realit të Madridit. Pas bisedimesh të shumta, drejtuesit e Realit të Madridit dhe ata të Chelsea-t kanë arritur marrëveshjen për transferimin e yllit belg te Los Blancos. Me blerjen e Hazard, presidenti Perez ka thyer rekordin e blerjes së Gareth Bale, pasi kartoni i 28-vjeçarit pritet t’i kushtojë klubit madrilen plot 130 milionë sterlina, rreth