Showbiz

Shqiptarja më e bukur përlotet në emision (Video)

Adrola Dushi zbulon në ‘Miraga Festiv’ anën e saj të panjohur. Adrola Dushi është personazhi tjetër i emisionit ‘Mirage Festiv’, shkruan lajmi.net. Në një intervistë ekskluzive Adola Dushi ka folur lidhur me jetën e saj private dhe karrierën. Ajo ndër të tjera e ka zbuluar anën e panjohur të saj, kështu në një moment gjatë intervistës edhe është përlotur. Adrola njihet si një ndër emrat e komentuar në mediat rozë

Ndryshimet që na mahniten, ja dietat që përdorën 6 vajzat e ekranit shqiptar

Ndryshimet janë gjithmonë të bukura por kërkojnë vullnet të madh. Disa nga vajzat e ekranit tonë e kanë pasur këtë vullnet dhe kanë arritur të na mahnisin të gjithë me ndryshimet që arritën të bënin në fizikun e tyre. Anxhela Peristeri ka treguar se ka humbur 20 kilogramë me dietën që mbajti por edhe falë palestrës. Anxhela arriti t’i humbte kilogramët duke mos konsumuar karbohidrate dhe ëmbëlsira. “Në fillim i

Vazhdon përplasja! Olti Curri nuk i kursen thumbat për Alketa Vejsiun edhe në ‘Top Talent 3’

Nata e parë e Top Talent 3, pati momente plot spektakël, por disa prej tyre ishin edhe me debate të forta mes konkurentëve dhe anëtarëve të jurisë, ku një prej tyre ka qenë ai midis Olti Currit dhe Aurorës, konurrentes që çeli garën dhe konkurron për prezantim. Gjithçka ka nisur teksa konkurentja i ka kthyer përgjigje kritikave që i ka bërë Olti Curri mbi mënyrën sesi ajo prezantonte në skenë.

Elita Rudi bën një ndryshim, zbulon pamjen e saj të re

Megjithëse prej disa kohësh kishte vendosur t’i qëndronte besnike look-ut të saj natyral, Elita Rudi s’ka duruar dot dhe e ka bërë një ndryshim në pamjen e saj. Kishte kohë që nuk ndryshonte look dhe i qëndronte besnike flokëve të saj natyralë. Por tashmë Elita Rudi vendosi që të bënte një ndryshim e të lyente flokët. View this post on Instagram @kacilleshi 🍫 A post shared by Elita Rudi Gjikolli

Nora Istrefi me poza atraktive nga dhoma e hotelit

Nora Istrefi ka publiuar disa fotografi mjaft të bukura, nga Tirana. Këngëtarja Nora Istrefi po qeëndron në Tiranë ku do të marrë pjesë në emisionin ‘Dua të të bëj të lumtur’ të Arbana Osmanit. Lajmi u bë i ditur nga Arbana Osmani ditën e djeshme, e cila bëri të ditur se këngëtarja gjithashtu do të këndojë këngën e saj të re “Anna”. Mirëpo, tashmë edhe Nora Istrefi ka konfirmuar një

Vjosa Osmani nuk dorëzohet, thotë se qeverinë do ta bëjnë me LVV-në

Zyrtarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka komentuar takimin me të dërguarin e Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Ambasadorin Richard Grenell. Ajo përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se shpreson të thellojnë bashkëpunimin me Ambasadorin Grenell në qeverinë e re, e cila duhet të formohet në përputhje me vullnetin qytetar të shprehur me 6 tetor. Postimi i plotë: Sot në LDK kishim kënaqesinë të mirëpresim të dërguarin e Presidentit Trump

Kanita pas "Ankthit" publikon videoklipin e ri “Fllad” (VIDEO)

Kanita sapo ka lansuar këngën e re, të cilën e solli të shoqëruar edhe me videoklip, shkruan lajmi.net. Kënga titullohet “Fllad”, ndërsa për tekstin e saj u kujdest Lindon Berisha, ndërsa kompozimin e bëri Boban Apostolov. Këngëtarja gjatë muajit dhjetor garoi në Festivalin e Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, me këngën “Ankth”. Më poshtë mund ta dëgjoni këngën e re nga Kanita, me titull “Fllad”.

Modelja kosovare në lidhje me Mehmet Kosovën në film

Mediat turke së fundmi kanë shkruar për aktoren dhe prezantuesen e njohur nga Kosova, Arbnora Ademaj. Ajo po luan rolin e “ambasadores kulturore të Kosovës” në Turqi, duke kontribuar në thellimin e bashkëpunimit midis aktorëve shqiptarë dhe atyre turq, shkruan Indeksonline. Madje, mediat turke shkruajnë për një bashkëpunim të mundshëm të aktores Arbnora Ademaj me aktorin e njohur turk Kenan Imirzaliogu, apo sic njihet nga publiku shqiptar si “Mehmet Kosova”.

Njihuni me vajzën që di 6 gjuhë dhe që la punën në bankë për Instagramin (FOTO)

Të kesh një profil të kuruar në Instagram sot është kthyer në një modë, të cilën është e vështirë t’i shpëtosh. Madje disa vajza e kanë kthyer edhe në punë të qenit “influencuese Instagrami”. I tillë është edhe rasti i një vajze nga Rusia, e cila i ka lënë të gjitha për t’u marrë me Instagramin. Ksenia Çoumi di gjashtë gjuhë të huaja dhe refuzoi të punonte në bankë sepse

Kylie e ka nijet t’i bëjë edhe disa fëmijë — veç s’e di kur dhe me kë

Miliarderja më e re, Kylie Jenner, i dha fund marrëdhënies me Travis Scott disa muaj më parë. Burimet pranë tyre janë shprehur se shkak është bërë mospërputhja në disa çështje. 22-vjeçarja duket se dëshironte që të zgjeronte familjen, ndërsa Travis është i fokusuar në maksimum te karriera e tij. View this post on Instagram My love 💜 Stay tuned on my stories today for the reveal of the Stormi Collection