Lajme

Kimete Berisha jep detaje se pse Albin Kurti konsiderohet si Isa Boletini

Publicisjta e njohur, Kimete Berisha përmes një shkrimi në profilin e saj Facebook ka komentuar zhvillimet e fundit në Shqiperi. Ajo mes tjerash, ka dhënë disa nga arsyet se pse presidenti francez, refuzoi shqiptarët. Berisha ka folur edhe për liderin e VV-së, Albin Kurti. Ndërsa, ka nënvizuar se, “Macron ka pritur që Edi Rama ta lyej trupin me hudhër si Salvador Dali e të shkoj ashtu i lyer në takim

A do t’ia kërkojë Albin Kurti dorëheqjen Aleksander Lumezit?

Lëvizja Vetëvendosje kishte organizuar protestë kundër Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksander Lumezi. Mirëpo, Albin Kurti prej se është shpallur fitues i zgjedhjeve e ka kursyer njeriun më të rëndësishëm në sistemin e drejtësisë Albin Kurti të paktën me deklarata i ka shpallur paqe Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksander Lumezi. Prej se ka dalë i pari në zgjedhje, Kurti ka folur për vetting në drejtësi por jo edhe largimin e Kryeprokurorit nga pozita.

Shek Hallaqi i Grupit të Kumanovës: 3vjet e 2muaj kam berë vetmi

Shek Hallaqi i cili po vuan burgun në Maqedonin e Veriut me rastin e ngjarjeve në Kumanovë me 9 dhe 10 maj të vitit 2015 ku nga përleshja mbetën të vrarë 8 policë dhe 10 pjestarë të grupit të Kumanovës. Hallaqi ka shkruar në profilin e tij në facebook. Ja reagimi i tij: 3vjet e 2muaj kam berë vetmi, 18muaj ne manastir po ma let e kam pas se kam

Profesori Universitar pas aksidentit: Albin Kurti duhet të ruhet, nëse i ndodhë diçka ka pasoja për vendin

Gjatë mbrëmjes së sotme vetura në të cilën gjendej lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti pati një aksident në Shqipëri dhe raportohet se nuk pati të lënduar. Profesori i Universitetit të Prishtinës, Rrahman Pacarizi thotë se Kurti derisa të merret nën mbrojtjen e autoriteteve, nëse bëhet kryeministër, duhet të ruhet vetë. Pas kësaj, analisti Rrahman Paçarizi ka deklaruar se Kurti dhe njerëzit të cilët e rrethojnë duhet të tregohen më

Labinot Tahiri: Jam keqpërdorur nga AAK’ja, më shumë e promovova Haradinajn se vetën

Labinot Tahiri, kandidat për deputet nga koalicioni AAK-PSD, nuk ka arritur që të sigurojë votat e nevojshme për një mandat të dytë në Kuvendin e Kosovës. Gjatë vitit 2017 kishte kandiduar nga partia e Behgjet Pacolli, AKR, ku kishte arritur t’i marrë rreth 17 mijë vota, pas aderimit në AAK këtë vit, në zgjedhjet e 6 tetorit doli humbës, duke mos arritur që të hyjë për një mandat të dytë

Thaçi i lënë anash nga Rama, Vuçiq e Zaev tenton të bëjë diçka për raportet BE – Ballkan

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është përfshirë në një debat se si të rregullohen raportet BE-Ballkan. Ndonëse ai për momentin nuk është faktor në asnjë proces që po ndodhë në rajonin tonë, përsëri ai ka vendosur që të thotë diçka në lidhje me një deklaratë të djalit të George Soros. Aleksandër Soros kishte thënë se arsyeja që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nuk filluan negociatat pas përmbushjes së kushteve është

Eksluzive: Gashi paralajmëron koalicion me Ziadin Selën (Video)

Pasi gjithë lideret në RMV ranë dakord për të shkuar në zgjedhje të reja parlamentare, data u caktua për 12 prill 2020. Sela dhe Gashi gjatë prononcimit për media u shprehën të gatshëm për të bashkëpunuar. Afrim Gashi nga Alternativa e la të hapur një koalicion të mundshëm me liderin e ASH-së Ziadin Selën.

Ahmeti:Jemi te gatshrm per zgjedhje te reja

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti pas takimit të liderëve ka deklaruar se gjatë takimit është rritur marrëveshje që zgjedhjet e ardhshme parlamentare të mbahen më 12 prill të vitit 2020. Ahmeti theksoi se takimi i sotëm është një ndër takimet më konstruktive ku njëzëri është nga të gjithë partitë është vulosur rrugëtimi euro-atlantik i vendit. “Mund të them se ky është takimet më konstruktive që kam pasur deri më tani,

Zijadin Sela: Shkojmë në zgjedhje, na priftë e mbara

“Ne ishim të vetmit që e zbukuruam këtë takim sepse ishim prezent bashkë më një zonjë. Ajo që tanimë është konfirmuar, më 12 prill shkojmë në zgjedhje, ne si parti ishim të gatshëm, por 12 prilli u zgjodh për arsye se deri atëherë presim anëtarësimin e vendit në NATO, raporton portali Realiteti. Qytetarët më 12 prill kanë shans që ta kthejnë shpresën tek të rinjtë, të cilët kohëve të fundit

Zyrtare: Zgjedhjet ne Republikën e Maqedonisë së veriut do mbahen më 12...

Pas më shumë se një orë e 30 minuta, liderët e partive më të mëdha në vend po bëjnë pauzë. Kreu i shtetit, Stevo Pendarovski njoftoi se në pjesën e parë të takimit liderët kanë biseduar për temat e euro-integrimit të vendit, ndërsa pjesa e dytë e takimit do t’i kushtohet vendimit për zgjedhjet të parakohshme parlamentare të cilat do mbahen më 12 Prill 2020. Pendarovski mes tjerash tha se