admin

Postimi me plot gabime drejtshkrimore i Shpejtim Bulliqit, ia huq edhe fjalës “liberalizim”

Anëtari më i ri i Vetëvendosjes, Shpejtim Bulliqi që në këtë parti kaloi nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar pas shpërndarjes së Kuvendit. Përmes një postimi në Facebook, Bulliqi ka thënë se po ikë një legjislaturë e Kuvendit që ka cënuar integritetin territorial të Kosovës, shkruan lajmi.net. Mirëpo, ajo çka ka rënë në sy janë gabimet e shumtë drejtëshkrimore në postimin e Bulliqit. Madje, liberalizimin e vizave, Bulliqi e

Nuk ndalen skandalet e kosovarëve në Zvicër, zbulohet një tjetër mashtrim

Prokuroria zvicerane ka kërkuar 4.5 vjet burg, për shkak siç thuhet se ka shpërdoruar 688,000 CHF në IV dhe përfitime plotësuese. Javën e ardhshme Miradije F. (49) duhet të përgjigjet para gjykatës së rrethit Rheintal. Prokuroria e akuzon se nga fundi i shkurtit 2003 ka përfituar ndihma sociale, shkruan Blick, përcjell albinfo.ch. Shifra totale e përfitimit është 688,000 zvicerane. Ajo dyshohet se ka përfituar nga pensioni invalidor dhe përfitime plotësuese.

Sportistja e njohur gjendet e vdekur në mes të rrugës

HomeSport Sportistja e njohur gjendet e vdekur në mes të rrugës (Fotot) 21 Gusht 2019 | 21 : 54 Margarita Plavunova, sportiste dhe modele e njohur në Rusi, ka ndërruar jetë teksa po bënte vrap. 25 vjeçarja, u gjet e vdekur në anë të rrugës pasi ‘u rrëzua ndërsa bënte vrap’. Plavunova u gjet e pajetë në rrethin Morshansky në rajonin e Tamblovskaya Oblastin të Rusisë perëndimore. Sipas mediave britanike

Modelja shqiptare pas ndarjes nga i shoqi ‘kapet’ me sulmuesin e Interit (Fotot)

Ish-bashkëshortja e futbollistit Blerim Xhemaili, Erjona Sulejmani, ka mbetur e impresionuar nga këmbët e sulmuesit të ri të Interit, Romelu Lukaku. “Çfarë këmbësh që ke. Këtë vit Interi ynë duhet ta tregojë veten”, i shkruan ajo Lukakut, në një postim të këtij të fundit, ku tregon këmbët e tij muskuloze. Sulejmani është tifoze e Interit, por komenti i saj, më shumë se tifozllëk, shihet si një flirt i hapur në

Midis Zvicrës, tifozët e Crvena Zvezdës brohorasin “Kosova është Serbi”

Një grup i madh i tifozëve serbë të Zvezdës ka shkaktuar kaos dhe dhunë në rrugë e Bernit, derisa shkonin drejt stadiumit para ndeshjes që nisi në orën 20:45 ndërmjet Young Boys dhe Crvena Zvezdës, në ndeshjen kualifikuese për Ligën e Kampionëve. Të mbledhur nëpër lokale të ndryshme, tifozët serbë gjatë tërë kohës kanë brohoritur “Kosova është Serbi”, në gjuhën serbe. Nuk është hera e parë që tifozët serbë merren

Agim Bahtiri e konfirmon largimin nga AKR: Të premten i bashkohem Vetëvendosjes vet i 600-ti

Lajmin që Realiteti24.info e ka postuar më parë për kalimin e kryetarin e Mitrovicës së Jugut Agim Bahtiri në Vetëvendosje, e ka konfirmuar Bahtiri. Kreu i Mitrovicës ka thënë se të premten do ta braktisë AKR-në e Behgjet Pacollit, për t’iu bashkuar Lëvisjes Vetëvendosje të Albin Kurtit. “Është e vërtetë, të premten do t’i bashkohem Vetëvendosjes. Madje me minimum 600 aktivistë të tjerë, të cilët kanë qenë në AKR”, ka

Deputeti malazez me propozim të çmendur: Mur në kufijtë me Kosovën e Shqipërinë

Me deklaratat në të cilat propozon ngritjen e murit në kufijtë me Kosovën dhe Shqipërinë, lideri i Lëvizjes për Ndryshime në Mal të Zi, Nebojsha Medojeviq, i ka përulur më së tepërmi ato parti shqiptare dhe një pjesë të shqiptarëve, të cilët dikur e kanë përkrahur politikën e tij, sidomos në zgjedhjet presidenciale të vitit 2008. Këtë, së bashku, e kanë vlerësuar anëtari i Këshillit kryesor të PDS, Nikollë Gegaj

Serbët hedhin kanaçe të birrave në drejtim të banesave të shqiptarëve në Zvicër (VIDEO)

Tifozët e klubit serb, Crvena Zvezda, kanë sulmuar shqiptarët në qytetin Bern të Zvicrës ku ata ishin mbledhur për të përcjellë ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndërmjet skuadrës serbe dhe asaj zvicerane Young Boys. Gjatë një shëtitje në sheshin e Bernit, “Delije”, tifozët e klubit serb që njihen për krime dhe vandalizëm, kanë hedhur kanaçe të birrave në drejtim të një ndërtese në të cilën gjendeshin shqiptarët e Kosovës. Përveç

Arbenita Ismajli publikon video me bikini, tregon format trupore para pasqyrës

Arbenita Ismajli vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes dhe jo më kot. Modelja, e cila në Instagram numëron mbi 300 mijë ndjekës, nuk heziton të ndajë imazhe dhe video të ndryshme me fansat, duke mos munguar edhe ato nga përditshmëria. Bukuroshja gjatë ditës së sotme (e mërkurë), ka publikuar një video në bikini, linjat trupore të së cilës janë për t’u pasur zili. Voir cette publication sur Instagram Slow-wow

Alketa Vejsiu shijon ditët e nxehta në bikini

Alketa Vejsiu po vazhdon t’i shijoj ditët e nxehta. Moderatorja e njohur shqiptare, Alketa Vejsiu, po i shijon ditët e nxehta në bregdet, shkruan lajmi.net.Ajo si rrallë herë me ndjekësit po ndan fotografi të ndryshme nga plazhi, e nuk kanë munguar as ato me bikini. Para pak minutash Alketa e ka publikuar një imazh ku shihet duke marrë rreze dielli në bikini.